1.329x Przeczytana 1x Subskrypcja Wydanie 19/24 06.05.2024 Świętochłowicka piłka Zarejestruj się teraz!

10 kolejka osiem bramek w Gdańsku

Trzy punkty jadą do Świętochłowic po wygranej 2:6 z drużyną Fc Kępa.

MKS Rawa Świętochłowice szybko zdobywa pierwszą bramkę po indywidualnej akcji Lubelskiego już w czwartej minucie.
Lubelski w 18 minucie dorzuca drugą bramkę po akcji sam na sam z bramkarzem.
22 minuta rzut wolny dla zespołu Fc Kępa. Do piłki tuż za polem karnym podchodzi Andrzejewski. Galuszko zaskoczony tym mocnym i dokładnym strzałem. Fc Kępa odrabia straty prowadzimy 1:2
25 minuta Gajos podaje górą do Banasia. Banaś wyskakuje do piłki i goooollll! Prowadzimy znowu dwoma bramkami.
Banaś dorzuca kolejną bramkę w 32 minucie. Banaś zagrał bardzo dobry mecz bo po przerwie w 57 minucie zalicza również asystę. Wrzutka w pole karne, Knapik dopada do piłki jako pierwszy i pewnie wykorzystuje sytuację.
Mimo wysokiego prowadzenia 1:5 Kokk również wpisuje się na listę strzelców.
Fc Kępa odpowiada jeszcze jednym trafieniem w 73 minucie po strzale Górskiego.

Mecz w Gdańsku z trybun oglądało 1282 kibiców. Po tym spotkaniu zajmujemy dalej drugie miejsce w tabeli.
Do artykułu

9 kolejka "Salomea FC ma potencjał"

28.12.2020r. na stadionie Nurya Arena w Świętochłowicach w ramach 9 kolejki B klasy gościmy zespół Salomea FC. Mimo silnego wiatru na trybunach zasiadło 1247 fanów obu zespołów.

18 minuta spotkania wykonujemy rzut rożny. Do piłki podchodzi Andrzejewski który pięknie wrzuca piłkę w pole karne, precyzyjna główka Banasia i Czech musi po raz pierwszy wyciągać piłkę z siatki. Prowadzimy 1:0

Cztery minuty później Cieślak oddaje strzał z dystansu (a może to miała być wrzutka?) Galuszko zaskoczony,piłka przelatuje obok niego. Fala euforii w sektorze gości.

W 33 minucie Banas zmierza z piłką w pole karne rywala podaje do Lubelskiego, Lubelski szybko oddaje strzał. Piłka przejechała jeszcze po palcach Czecha ale ostatecznie ląduje w bramce i mamy wynik 2:1 do przerwy.

62 minuta Janus może pochwalić się piękną indywidualną akcją po błędzie cieślaka. Tuż za linią środkową Cieślak traci piłkę i Janus holuje ją pod pole karne rywala. Ani mu się śni żeby podawać! Strzał i MKS prowadzi już dwiema bramkami.

W 72 minucie po raz drugi w tym spotkaniu zdobywamy gola z rzutu rożnego. Andrzejewski podkręcona wrzutka w pole karne, Ciok głową pakuje piłkę do bramki.

83 minuta Kowalski

Wynik 4:2 i trzy punkty zostają na Górnym Śląsku w Świętochłowicach.

Menadżer Dżak90 udzielił krótkiego wywiadu dla naszej gazety

Świętochłowicka piłka: Gratulacje! Kolejne trzy punkty można wpisać do tabeli. Jak spisywali się piłkarze na obozie treningowym?
Dżak90: Dziękuję za gratulacje, kolejne zwycięstwo bardzo cieszy lecz nadal walczymy o awans klasę wyżej. Nie możemy osiąść na przysłowiowych laurach. Na obozie byliśmy w hotelu sportowym w Karpaczu. Głównie skupiliśmy się tam na stałych fragmentach gry czyli rzuty wolne, rzuty karne czy rożne. Dzisiaj Andrzejewski dwie asysty do Banasia i Cioka właśnie z rzutów rożnych. Myślę że ten czas spędzony w Karpaczu ciężko przepracowaliśmy.
Świętochłowicka piłka: Co sądzisz o dzisiejszym rywalu Salomea FC?
Dzak90: Salomea FC mimo porażki w dzisiejszym meczu zaprezentował się z bardzo dobrej strony i pokazał swój potencjał rozwojowy który na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Świętochłowicka piłka: Hubert Galuszko nowy bramkarz MKS-u dwa występy cztery stracone bramki. Transfer udany czy nie?
Dżak90: Hubert zagrał dopiero dwa spotkania zobaczymy co będzie do końca sezonu. Na tą pozycję w klubie jest rywalizacja bo mamy w klubie trzech bramkarzy. Ale wierzę że trener Adrian Ledwoń da szansę każdemu z nich.

Do artykułu

Remis w 8 kolejce

1328 fanów mimo zachmurzonego nieba przybyło na stadion przy Piłkarskiej 28 aby oglądać to spotkanie. Nadzieje mieliśmy na zwycięstwo jednak to goście nadawali tempo temu meczu.

W 21 minucie Jakubiak w obrębie pola karnego fauluje zawodnika Borev i sędzia tego spotkania wyciąga żółtą kartkę i przyznaje rzut karny dla zespołu z Warszawy. Do piłki na 11 metrze podchodzi Conko i pewnie zmylił bramkarza naszej drużyny strzelając w przeciwny róg bramki niż rzuca się Hubert Galuszko.
Wynik do przerwy 0:1

51 minuta spotkania Jakubiak otrzymuje drugą żółtą kartkę i niestety gramy w dziesiątkę.

Mimo gry w osłabieniu nie tracimy nadziei i w 71 minucie rzut wolny z około 30 metrów wykonuje Lubelski. Pewny strzał na bramkę i remisujemy 1:1

Jednak długo nie cieszymy się z remisu bo w 75 minucie po pięknej indywidualnej akcji Grzesiak pakuje piłkę do naszej siatki i wynik znowu na naszą niekorzyść.

83 minuta rzut wolny z okolicy 30 metrów do piłki podchodzi Lubelski. Tym razem nie zdecydował się na strzał. Piękna wrzutka do Gajosa, Gajos pewnym strzałem ratuje wynik meczu.

Przypomnijmy że w pierwszej kolejce w Warszawie również MKS Rawa Świętochłowice i Fc barcaaa musiały podzielić się punktami. Tam również padł wynik 2:2

Do artykułu

Transfery w Świętochłowicach

24 grudnia do zespołu MKS Rawa Świętochłowice dołączył Hubert Galuszko grający na pozycji bramkarza.

Nowy nabytek ekipy z Piłkarskiej 28 przeszedł z Tomaszowa Lubelskiego gdzie grał w klubie Rabinówka CF za kwotę 35000zł.
Do artykułu

Redakcja Świętochłowickiej piłki dołącza się...