1.339x Przeczytana 1x Subskrypcja Wydanie 20/24 19.05.2024 Świętochłowicka piłka Zarejestruj się teraz!

9 kolejka "Salomea FC ma potencjał" Napisano dnia:28.12.2020 20:47

28.12.2020r. na stadionie Nurya Arena w Świętochłowicach w ramach 9 kolejki B klasy gościmy zespół Salomea FC. Mimo silnego wiatru na trybunach zasiadło 1247 fanów obu zespołów.

18 minuta spotkania wykonujemy rzut rożny. Do piłki podchodzi Andrzejewski który pięknie wrzuca piłkę w pole karne, precyzyjna główka Banasia i Czech musi po raz pierwszy wyciągać piłkę z siatki. Prowadzimy 1:0

Cztery minuty później Cieślak oddaje strzał z dystansu (a może to miała być wrzutka?) Galuszko zaskoczony,piłka przelatuje obok niego. Fala euforii w sektorze gości.

W 33 minucie Banas zmierza z piłką w pole karne rywala podaje do Lubelskiego, Lubelski szybko oddaje strzał. Piłka przejechała jeszcze po palcach Czecha ale ostatecznie ląduje w bramce i mamy wynik 2:1 do przerwy.

62 minuta Janus może pochwalić się piękną indywidualną akcją po błędzie cieślaka. Tuż za linią środkową Cieślak traci piłkę i Janus holuje ją pod pole karne rywala. Ani mu się śni żeby podawać! Strzał i MKS prowadzi już dwiema bramkami.

W 72 minucie po raz drugi w tym spotkaniu zdobywamy gola z rzutu rożnego. Andrzejewski podkręcona wrzutka w pole karne, Ciok głową pakuje piłkę do bramki.

83 minuta Kowalski

Wynik 4:2 i trzy punkty zostają na Górnym Śląsku w Świętochłowicach.

Menadżer Dżak90 udzielił krótkiego wywiadu dla naszej gazety

Świętochłowicka piłka: Gratulacje! Kolejne trzy punkty można wpisać do tabeli. Jak spisywali się piłkarze na obozie treningowym?
Dżak90: Dziękuję za gratulacje, kolejne zwycięstwo bardzo cieszy lecz nadal walczymy o awans klasę wyżej. Nie możemy osiąść na przysłowiowych laurach. Na obozie byliśmy w hotelu sportowym w Karpaczu. Głównie skupiliśmy się tam na stałych fragmentach gry czyli rzuty wolne, rzuty karne czy rożne. Dzisiaj Andrzejewski dwie asysty do Banasia i Cioka właśnie z rzutów rożnych. Myślę że ten czas spędzony w Karpaczu ciężko przepracowaliśmy.
Świętochłowicka piłka: Co sądzisz o dzisiejszym rywalu Salomea FC?
Dzak90: Salomea FC mimo porażki w dzisiejszym meczu zaprezentował się z bardzo dobrej strony i pokazał swój potencjał rozwojowy który na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Świętochłowicka piłka: Hubert Galuszko nowy bramkarz MKS-u dwa występy cztery stracone bramki. Transfer udany czy nie?
Dżak90: Hubert zagrał dopiero dwa spotkania zobaczymy co będzie do końca sezonu. Na tą pozycję w klubie jest rywalizacja bo mamy w klubie trzech bramkarzy. Ale wierzę że trener Adrian Ledwoń da szansę każdemu z nich.