648x Przeczytana 1x Subskrypcja Wydanie 16/24 16.04.2024 GKS Andrzejewo Zarejestruj się teraz!

GKS z drugim Pucharem Mistrzów!

Fantastyczne wieści dobiegły do nas z piłkarskich boisk, na których lokalny GKS Andrzejewo zdobył kolejny Puchar Mistrzów!

Do walki o puchar tym razem przystąpiły 4 zespoły. GKS na drodze do finału trafił na zespół M.K.S Korona Kielce, z którym w poprzednim sezonie spotkał się w finale tych samych rozgrywek. Pomimo kiepskiego wejścia w mecz i dwóch szybko straconych bramkach zespołowi z Andrzejewa udało się odwrócić losy spotkania i wygrać mecz 4-2. Wygrana ta dała awans do finału, w którym oczekiwał już doświadczony zespół Dziexa. Analiza finałowego rywala była znacznie łatwiejsza niż zwykle, ponieważ oba zespoły mierzą się ze sobą w zmaganiach ligowych.

Początek spotkania nie należał do najciekawszych, ponieważ zespoły badały na co mogą sobie pozwolić na murawie. Ten stan rzeczy został odmieniony w 33 minucie, w której prowadzenie zespołowi z Andrzjewa po znakomitej kontrze dał Henryk Foltyn. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa, której przebieg ostatnich minut zapowiadał dużo większą ilość bramek w drugiej odsłonie spotkania.
Druga połowa to fantastyczne rozpoczęcie andrzejewskiej drużyny, która już w 51 minucie powiększyła swoje prowadzenie. Bardzo szybko rozegrany wyrzut z autu zaskoczył obrońców rywali dzięki czemu nowy nabytek zespołu Sebastian Iwiński bez problemu pokonał bramkarza. GKS Andrzejewo nie zwalniał tempa i kolejną bramkę zdobył po stałym fragmencie gry, w którym idealnie ustawiony Artur Gierczak zdobył bramkę głową. Chwilę później padła czwarta bramka po pięknym strzale z dystansu wykonanym przez Bartłomieja Hermana. Z racji na spokojny wynik trener postanowił na ostatnie 10 minut wpuścić mniej ogranych zawodników aby nabrali doświadczenia w takich spotkaniach. Poskutkowało to dwoma honorowymi trafieniami gości w ostatnich minutach spotkania.

GKS Andrzejewo - Dziexa 4-2 (1-0) [H.Foltyn 33', S.Iwiński 51', A.Gierczak 76', B.Herman 83' - M.Herman 84', D. Cybulski 88']

Zespół z Andrzejewa na świętowanie zdobytego trofeum nie ma zbyt wiele czasu, ponieważ już jutro startuje runda rewanżowa rozgrywek 3-ligowych, w których GKS liczy się w walce o awans.
Pierwszym rewanżowym spotkaniem będzie wyjazd do miejscowości Tuliszków na mecz z klubem Łęgowianka.
Trener zwraca uwagę na trudność tego spotkania, ponieważ zespół gości w trakcie przerwy zimowej wzmocnił swój podstawowy skład i będzie chciał jak najszybciej opuścić strefę spadkową i zapewnić utrzymanie na poziomie 3-ligowym.
Do artykułu

Fantastyczna runda jesienna

Wczoraj dobiegła do końca runda jesienna Podkarpackiej A klasy, w której mierzy się lokalny GKS Andrzejewo. Pomimo kilku wymagających zespołów klub z Mazowsza rundę jesienną zakończył z kompletem punktów prezentując bardzo ofensywną piłkę, która była miła dla oka widzów zarówno na boisku w Andrzejewie jak i na stadionach u ligowych rywali.

GKS Andrzejewo w 7 meczach zdobył 47 bramek tracąc 10 - co daje średnią ponad 8 bramek na mecz!
Fantastyczne wyniki przeniosły się również na frekwencję na stadionie - we wszystkich 4 domowych spotkaniach na stadionie był prawie komplet widzów.

Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań rundy jesiennej:

GKS Andrzejewo vs. KIBICE RADA NADZORCZA 5-2 (1-0)
DreamTeam! vs. GKS Andrzejewo 0-8 (0-2)
GKS Andrzejewo vs. NIKE Łomża 5-1 (1-0)
KS Zorka vs. GKS Andrzejewo 3-9 (0-2)
GKS Andrzejewo vs. LKS Peremozhnyy 8-1 (5-1)
FC Michooi vs. GKS Andrzejewo 2-9 (1-3)
GKS Andrzejewo vs. GKS Górnik 3-1 (0-0)

Na półmetku rozgrywek można z pełną pewnością stwierdzić, że awans do ligi okręgowej jest pewny.
Do rozstrzygnięcia w rundzie wiosennej pozostanie kwestia kto zostanie mistrzem A klasy. W walce o ten tytuł głównym rywalem GKSu Andrzejewo jest GKS Górnik, który jesienią przegrał tylko z obecnym liderem po bardzo wyrównanym spotkaniu.

Trener klubu zwraca uwagę, że jest świadomy pewnych luk w defensywie, która będzie musiała być wzmocniona w przyszłych sezonach. Pomimo tego stanu rzeczy twierdzi, że takie szalone mecze z dużą ilością bramek są najciekawsze do oglądania a to jest najważniejsze w szczególności na niższych stopniach rozgrywkowych.

Runda rewanżowa wystartuje już 27.11, w której celem klubu jest zgarnięcie kompletu punktów w zmaganiach ligowych i zdobywanie jeszcze większej ilości goli we wszystkich spotkaniach.
Do artykułu

GKS poznał rywali

Już za dwa dni 17.11 rozpocznie się nowy sezon Klasy A, w której wystąpi lokalny GKS Andrzejewo. W porównaniu do rywali z poprzedniego sezonu tym razem poziom wzrósł.

- DreamTeam!

Jak w każdej lidze można wyróżnić zespoły, które najbardziej mogą namieszać w górnej części tabeli.
Według trenera w obecnym sezonie głównymi rywalami o zwycięstwo w lidze oraz awans do ligi okręgowej będą: GKS Górnik oraz LKS Peremozhnyy.

Pierwszym rywalem GKSu Andrzejewo będzie zespół KIBICE RADA NADZORCZA. Mecz odbędzie się na stadionie w Andrzejewie 17.11 o godzinie 18. Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz, w którym na pewno nie zabraknie emocji oraz dużej ilości bramek.
Do artykułu

Awans!

GKS Andrzejewo w swoim pierwszym sezonie po powrocie do rozgrywek ligowych zapewnił sobie awans do klasy A zajmując drugie miejsce w swojej lidze.

Runda jesienna dla zespołu z Andrzejewa była beznadziejna. Klub spędził zimę na odległym 6 miejscu z dorobkiem zaledwie 8 punktów po 7 rozegranych meczach. W międzyczasie w klubie wybuchła również afera bimbrowa, która później okazała się bardzo pomocna dla klubu.
Trener klubu zrozumiał swoją złą decyzję i poczęstował każdego z zawodników bimbrem. W tym genialnym pomyśle zapomniano jednak, że bramkarz nie powinien dostać magicznego trunku (co wyjaśnimy w kolejnym punkcie).

Nowa motywacja zawodników zaowocowała wygraną na inaugurację rundy wiosennej aż 10-2. GKS stracił dwie bramki po intensywnym zachwianiu się przez bramkarza tracącego kilkukrotnie równowagę, spowodowanym przesadną przedmeczową dawką motywacji.
Kolejne mecze kończyły się również wysokimi wygranymi a andrzejewska maszyna została zatrzymana dopiero w ostatniej kolejce przez lidera po bardzo równym meczu i dwóch straconych bramkach w ostatnich minutach.

Podsumowując:
- runda jesienna: 8 punktów bilans bramkowy 16-19
- runda wiosenna: 18 punktów bilans bramkowy 32-8
Najlepszym strzelcem w klubie został Karu z dorobkiem 9 goli.

8. FC Specjalni 7p 22-53

Zespołom, które awansowały życzymy powodzenia w wyższej lidze :)
Do artykułu

Wpadka Skauta na Podlasiu

Zarząd klubu postanowił jak najbardziej promować młodych zawodników. W tym celu do klubu zatrudniono skauta, którego od razu wysłano w poszukiwanie perspektywicznych zawodników na terenie województwa podlaskiego.

Skaut powrócił po tygodniu poszukiwań bez jakichkolwiek ciekawych do obserwacji zawodników. Jak się później okazało skaut nie specjalizował się w poszukiwaniu dobrych zawodników a... dobrego bimbru. W tym momencie jego radość na informację o wyjeździe na Podlasie była zrozumiała. Skaut przywiózł ze sobą 3 skrzynki bimbru o różnorodnych smakach twierdząc, że wzorowo wykonał zadanie postawione przez zarząd.

Mieszane uczucia zarządu zakończyły się zakończeniem współpracy ze skautem (lecz pozostawionym kontakcie) i jak najszybszą degustacją trunków. Jest to również jedna z przyczyn braku codziennych artykułów w Naszej gazetce.

Wracając do formy GKSu. Nie ma co tu wiele mówić - runda jesienna była beznadziejna. Klub z Andrzejewa plasuje się zaledwie na 6 miejscu z dorobkiem 8 punktów. Na temat takiej pozycji w tabeli i dyspozycji zespołu wypowiedział się trener:
"Do tej pory żałuję, że nie poczęstowaliśmy zawodników otrzymanym bimbrem. Jestem przekonany, że dało bym im to pozytywnego kopa i większą motywację w pojedynkach"

Zbliża się runda rewanżowa, w której GKS będzie chciał pokazać się z nieco lepszej strony. Najbliższa okazja na rewanż już jutro na własnej murawie GKS podejmie Al Nassr, z którym na inaugurację sezonu przegrał 2-5. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na mecz, który rozpocznie się dokładnie o godzinie 18.
Do artykułu

W Andrychowie na remis

W niedzielny wieczór 29 października drużyna z Andrzejewa wybrała się na kolejne wyjazdowe starcie w B-klasowych rozgrywkach. GKS tym razem zmierzył się w Andrychowie z lokalnym FC Michooi. Zespół gospodarzy tego spotkania przed meczem stawiany był w roli faworyta do zwycięstwa z uwagi na dwa bardzo dobre mecze w poprzednich kolejkach.

Zapowiedzi, że ten mecz może przynieść wiele emocji były uzasadnione. Pierwsza połowa to duża przewaga gospodarzy spotkania z uwagi na defensywną postawę GKSu. Próby kontrowania rywali nie okazały się dobrym sposobem na ten mecz i zespół z Andrzejewa przegrywał do przerwy 0-1. W drugiej połowie otrzymaliśmy bardzo ofensywne spotkanie z obu stron. GKS bardzo szybko po wznowieniu gry wyrównał wynik spotkania, a po kilku minutach wyszli na prowadzenie. Niestety gospodarze spotkania wyrównali po wykorzystaniu błędu obrońcy. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

FC Michnooi - GKS Andrzejewo 2-2 (1-0) [Danusinski 42' Chmielewski 79' - Gorczyca 50' Bednarz 59']

W jutrzejszym spotkaniu GKS Andrzejewo na swoim stadionie zmierzy się z zespołem Klub Boży Całe Te, który nie rozpoczął dobrze tego sezonu zdobywając zaledwie 1 punkt w 3 spotkaniach i na pewno szuka przełamania w jutrzejszym spotkaniu.

Po 3 kolejkach zespół z Andrzejewa znajduje się na 5 miejscu w tabeli Wielkopolskiej B-klasy z dorobkiem 4 punktów i bilansem bramkowym 8-8.