1.966x Przeczytana 6x Subskrypcja Wydanie 20/24 19.05.2024 Arsenal news Zarejestruj się teraz!

Do artykułu

Akcja rekrutacyjna stowarzyszenia WDFC

Do artykułu

Awans jest nasz!

Zawodnicy Arsenalu przeszli samych siebie i premierowy sezon 1 ligi zakończyli na 2 miejscu,co oznacza promocję do Ekstraklasy!
"Jestem bardzo dumny z moich chłopców.Dokonali wielkich rzeczy w tym sezonie.Do rozgrywek przystępowaliśmy jako beniaminek i analizując grę i siłę rywali celowaliśmy w utrzymanie.Ale już podczas sezonu gdy regularnie wygrywaliśmy to zaczęliśmy spoglądać wyżej.Wszak widmo spadku było bardzo daleko,a byliśmy blisko miejsc dających awans to zadaliśmy sobie pytanie; a czemu to my nie możemy awansować?Zespół stanowił świetny kolektyw i to było kluczem do sukcesu.Liga była trudna do końca o awans walczyło 5 zespołów,więc przy takiej rywalizacji sukces smakuje wyjątkowo pysznie" - tyle o sukcesie miał do powiedzenia menadżer

Co teraz czeka Arsenal?

Zespół został wzmocniony utalentowanym 22-letnim lewym pomocnikiem,ale poza nim wzmocnień nie przewidziano.Zespół,który sezon temu awansował do 2 ligi do 1 ,a teraz promował się do elity w niemal identycznym zestawieniu będzie walczył o jak najlepsze miejsce w ekstraklasie.

Kibice już nie mogą się doczekać ekstraklasowych bojów ulubionej drużyny.Cała pula biletów została już wyprzedana.Teraz wszyscy będą czekać na pierwszy mecz.
Do artykułu

Wenger's Cup

Klub Arsenal FC ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju w imieniu Arsena Wengera.Można zgarnąć niezłą nagrodę,w puli jest ponad pół miliona każdemu może przypaść co najmniej 80 tysięcy.Turniej rozpocznie się 25 stycznia.

Link do turnieju znajdziecie tu:

Hasło: Henry
Do artykułu

Wybitna końcówka sezonu w wykonaniu Arsenalu ...

Arsenal news #3

Arsenal FC skończył rozgrywki ligi okręgowej na drugim miejscu z dorobkiem 38 punktów.Wygrał 12 meczów,czterokrotnie musiał uznać wyższość rywala,dwukrotnie punktami kanonierzy się dzielili.Zawodnicy Arsenalu zdobyli 34 bramki tracąc 12.

O to co miał do powiedzenia autor tego osiągnięcia.

"-Zadanie postawione przed sezonem zostało wykonane.Piłkarze sumiennie wykonali swoją pracę i dzięki temu jesteśmy w 4 lidze"-tymi słowami trener Arsenalu FC skwitował sezon w wykonaniu podopiecznych.

RED-Proszę opisać ten sezon:

"-Przede był to trudny sezon.Oprócz nas w walce o awans liczyło się pięć, a w pewnym momencie sezonu nawet sześć ekip.Każdy ogrywał drużyny z miejsc 7-10,więc kluczowe były starcia z zainteresowanymi 4 liga.W rundzie jesiennej nie wygraliśmy żadnego takiego starcia dlatego skończyliśmy ją na 5 miejscu.Gdy w drugiej kolejce rundy wiosennej przegraliśmy z 6 drużyną to atmosfera stała się gorąca.Powiedziałem wówczas chłopakom,aby przestali patrzeć na tabelę,na poczynania rywali,ale zajęli się sobą .Motywowałem ich by uwierzyli w siebie.Efekt? Z rywalem o awans prowadziliśmy 2:0 po 2 minutach! Końcowe 2:1 pozwoliło nam wrócić do TOP4 .To starcie było punktem zwrotnym,kanonierzy zaczęli gryźć trawę i rozjeżdżać kolejnych rywali.Sześć ostatnich starć to 5 zwycięstw i 1 remis.Oni jedyni pokonali hegemona rozgrywek! To było niesamowite.dzięki tym zwycięstwom teraz jesteśmy w 4 lidze.Ponadto gratuluję drużynom Bad boys soton,Gornik Wojkowice,KS RTS awansu.Walka z wami była bardzo ciekawa.Drużynom ,które w lidze zostały/spadły życzę rozwoju swoich ekip.

-RED-Jakie plany na nowy sezon?Czy będą dokonywane wzmocnienia?

"-Nie mamy w planach dokonywania transferów w najbliższym czasie.Zawodnicy pokazali klasę w lidze okręgowej i na wyższym szczeblu niech też pokażą na co ich stać.Zasłużyli na szansę.Zamierzam stawiać na wychowanków.W nowym sezonie będą otrzymywać więcej szans,gdyż trzech weteranów opuści nasze szeregi.Oczywiście monitorujemy sytuację na rynku transferowym i jeżeli trafi się okazja,to grzechem będzie jej nie wykorzystać.Jednakże na razie zamierzam bazować na tym co mam do dyspozycji .Tym bardziej,że klub stawia na rozwój infrastruktury,przez co dysponuję ograniczonymi środkami.Podstawowym zadaniem drużyny jest utrzymanie się w 4 lidze.a co potem to się zobaczy" -tyle do powiedzenia miał trener/menadżer drużyny.

O tym jak kanonierzy radzą sobie w 4 lidze w następnym wydaniu Arsenal news.

Do artykułu

Szalona kolejka zamyka rundę jesienną łódzkiej ligi okręgowej 1

Arsenal news#2

Runda jesienna łódzkiej ligi okręgowej 1 dobiegła końca

Sądzę,że żaden z menadżerów drużyn tej ligi nie spodziewał się tak szalonego zakończenia pierwszej części sezonu.
W 5 spotkaniach padło aż 27 bramek!
Oznacza to ponad 5 bramek na 1 mecz!!!
Tak szalonej kolejki najstarsi gracze Futbolcup'u nie pamiętają. ;)

Przejdźmy do analizy pierwszego spotkania:
- Arsenal FC(4)-HWK(2) 3:4

Gospodarze szybko objęli prowadzenie,poszli za ciosem czego efektem było prowadzenie 3:0 po 16 minutach.Jednakże ekipa HWK "dotarła na mecz" tzn strzelili pierwszą bramkę w 21 minucie,w 23 zdobyli gola kontaktowego.W dalszej części zmagań obie ekipy kreowały sytuację ,ale wynik zmianie nie ulegał.Do czasu.Minuta 75 to podły faul ze strony zawodnika Arsenalu w polu karnym.HWK wykorzystało jedenastkę i z odrobili 3-bramkową stratę.A minutę poźniej zadali cios ostatecznyi wywieźli z boiska arsenalu 3 punkty.

"Co tu dużo gadać daliśmy d**y na maksa .prowadziliśmy 3:0 a zostaliśmy z niczym.Jesteśmy naprawdę wkurzeni na siebie"- oto słowa kapitana drużyny.

-FC Baczyna(7)-Viktoria(6) 4:4

Nie tylko w spotkaniu czołowych drużyn doszło do zwrotu akcji.W meczu drużyn walczących o utrzymanie ekipa gości prowadziła już 4:1 w 68 minucie a mimo to spotkania nie wygrała. Było to kolejne niezwykle emocjonujące spotkanie tej ligi.

-Górnik Wojkowice(5)-BKS(8) 1:2

Kolejne niezwykle ciekawe starcie.Górnicy walczą o awans i takie spotkania jak dzisiejsze to obowiązkowe 3 punkty dla ekipy z takimi ambicjami .Ale meczu nie wygrali.Mimo szybkiego prowadzenia przegrali, bo gol z minuty 80 i z 92 minuty załatwiły sprawę.Moim zdaniem największa niespodzianka kolejki.

-KS RTS(3)-Bad boys Soton(1) 1:5

Tu nie było żadnych niespodzianek.Zdecydowany lider dał łupnia kolejnemu rywalowi.Ekipa Bad Boys Soton prowadzi z kompletem zwycięstw.Stracili dziś pierwszą bramkę w sezonie.Czy jest w stanie ktoś ich w tej lidze powstrzymać?

Wróćmy do kwestii Arsenalu FC.Parę słów miał do powiedzenia trener drużyny:
"-Chłopcy zrobili spory postęp w odniesieniu do poprzedniego sezonu( Arsenal FC zajął 5 miejsce w 1 sezonie jako beniaminek "okręgówki" zabrakło punktu do awansu. przyp aut).4 miejsce nie jest złe,ale moim zdaniem powinniśmy zdobyć kilka punktów więcej.zarówno dzisiaj ,gdy przegraliśmy 3:4 i z ekipą KS RTS gdzie zremisowaliśmy 0:0 ( w obu spotkaniach Arsenal był gospodarzem).Ale mimo wszystko jestem dobrej myśli,ponieważ piłkarze ciągle się rozwijają na treningach.Ponadto dokonaliśmy transferu klasowego napastnika.Celem przed sezonem był awans i musimy ów cel zrealizować."

O tym czy kanonierom udało się awansować dowiecie się z następnego artykułu.