3.235x Przeczytana 14x Subskrypcja Wydanie 12/23 24.03.2023 Galaktyczni Zarejestruj się teraz!

Na półmetku pierwszej ligi!

Dobiegła końca pierwsza runda w 1.lidze Galaktycznych. Wynik jest naprawdę dobry i zanosi się na najlepszy sezon w historii. Jesteśmy w górnej części tabeli co bardzo cieszy zarówno sztab i zawodników jak i prezesa. Co prawda mogło być o 3 punkty więcej lecz i tak cieszymy się z tego co mamy. 11 lutego dyrektorem sportowym został Paris Ambrius, który zajął miejsce ustępującego już Arno Kuusika. Cel na tą rundę? Sprowadzenie następcy Tomka Laskowskiego i kontynuacja dobrej gry. Ścisk w tabeli jest spory i trudno przewidzieć cokolwiek.
Do artykułu

Yamato: Ta liga będzie dla nas wyzwaniem.

-Dzień po zakończeniu sezonu, najlepszego w naszej historii dostaliśmy pismo o przydziale ligi. Trafiliśmy na solidnych przeciwników i czekają nas zacięte mecze, będzie dla nas spore wyzwanie- powiedział prezes i właściciel klubu Yamato.

-w minionym sezonie pożegnaliśmy sporą grupę zawodników, którzy bardzo mało grali. Tym samym ulżyło w naszym budżecie płacowym. Odszedł na emeryturę Patryk Czechowicz a w jego miejsce sprowadziliśmy Arkadiusza Figzala. Jest to bardzo dobry zawodnik, podpisał z nami długi kontrakt i liczymy na niego i jego doświadczenie.

-niebawem kolejne twarze opuszczą nasze szeregi. Do zmiany dojdzie w pionie sportowym. Arno Kuusik po 29 sezonach spędzonych w Galaktycznych odchodzi na emeryturę. Pragnę mu podziękować za te wszystkie lata i to co dla nas zrobił. Wykonał swoją pracę niesamowicie, będę chciał by jego następca był równie dobry jak Arno. Odchodzi od nas także człowiek legenda-Tomasz Laskowski. Wielokrotny król strzelców, zdecydował nie przedłużać wygasającej umowy i pójść w ślady Patryka i także zakończyć karierę. Odchodzą 2 bardzo bardzo kluczowe postacie lecz nie ma ludzi niezastąpionych. 10 lutego oficjalnie pracę zakończy Arno, natomiast Tomek powalczy z nami jeszcze w tym sezonie. Pracujemy nad wzmocnieniem a także przyszłym następcą Tomka.

-budżet płacowy pozwala nam sprawdzić jeszcze 2-3 zawodników. Nie łatwe rozmowy prowadziliśmy w sprawie przedłużenia wygasających umów. Sebastian Iwański wielokrotnie zasiadał do stołu lecz dopiero za 5 razem doszliśmy do kompromisu. W ostatni dzień sezonu podpisaliśmy nową umowę. Sebastian oczekiwał znacznej podwyżki początkowo, której nie mogliśmy mu zapłacić z racji też takiej, że nie gra regularnie. Teraz podobnie wyglądają rozmowy z ofensywnym pomocnikiem Dawidem Grzelakiem
, który liczy na znaczną podwyżkę. Czy dojdziemy do ugody? Jeśli nasze drogi byłyby rozbieżne za bardzo byłbym skłonny wystawić zawodnika na rynek transferowy - zakończył prezes.
Do artykułu

Mariusz Kukułka: Praca w Galaktycznych to czysta przyjemność.

-Gdy zaczynałem pracę w Galaktycznych, zespół był w rozsypce, trzon zespołu odszedł, sponsorów nie było. Spadliśmy z 1 ligi aż do 3. Jednak ciągle wzmacialismy zespół, który bardzo dobrze radził sobie na poziomie trzeciej ligi. Kilka razy nie udało nam się awansować, lecz uważam, że z perspektywy czasu wyszło nam to na dobre. Gdybyśmy wówczas awansowali, mogłoby to się skończyć walką o utrzymanie a może nawet spadkiem. Sądzę, że byliśmy wówczas za słabi na to, by walczyć o środek tabeli 2 ligi. Zyskaliśmy więcej czasu na odpowiednie wzmocnienia. Dzisiaj mamy drużynę, która lideruje w 2 lidze z 17 zwycięstwami i zaledwie 2 porażkami. Drużynę, która ograła na wyjeździe zespół, który nie tak dawno grał w Ekstraklasie. Mamy super strzelca jakim jest Tomasz Laskowski. Do końca sezonu zostało kilka kolejek a on już ma 31 trafień i jest najlepszym strzelcem w lidze, ponadto jest to jego najlepszy sezon w karierze. Można by rzec, że jest jak wino... W tabeli mamy 9 punktów przewagi. Czy to bezpieczna przewaga? Mamy przed sobą mecze z takimi drużynami jak MKS Sparta Oborniki, Polanowice czy Skaza Wadowice. Cała trójka może nam urwać punkty i wtedy sprawa może się skomplikować. Aczkolwiek jestem pewny siebie i wierzę w ten zespół. Cieszę się że prezes rozsądnie podchodzi do nowych umów z zawodnikami. Świetnie działa także dział skautingu i sprowadza nam coraz to lepszych graczy. Analizowałem ostatnio historię klubu, a konkretnie sezon w którym Galaktyczni awansowali do 1 ligi. Był to historyczny awans, po którym przez 6 sezonów grali na zapleczu Ekstraklasy. Podopieczni ówczesnego trenera Dawida Grubiaka zdobyli 62 punkty i awansowali z 1 miejsca. Być może w tym sezonie zagramy jeszcze lepszy sezon i zdobędziemy więcej punktów. Sądzę, że klub jest lepiej przygotowany na wyższy szczebel aniżeli wówczas, gdy awansowali 1 raz. Na razie skupiam się na tym sezonie i wykreceniu jak najlepszego wyniku. Praca w Galaktycznych to czysta przyjemność mimo iż pochłania dużo czasu na analizę i śledzenie wszystkiego na bieżąco.
Do artykułu

Seria zwycięstw trwa!

-Jestem zadowolony z moich zawodników. Pewnie pokonujemy ostatnią drużynę ligi 9:0 i utrzymujemy lidera. Kroku dotrzymują nam Polanowice oraz Gladiatorzy z Miasta Noży. Mamy najwięcej zwycięstw w lidze i najwięcej zdobytych bramek. Cieszy bardzo ten fakt, zwłaszcza że dawno nie byliśmy tak mocną drużyną jak teraz. Niech passa trwa-zakończył trener Kukułka. Kilka zdań dodał także prezes Yamato -Rozwijamy się we wszystkich możliwych kierunkach, nasza murawa przechodzi renowację i będzie na poziomie mistrzowskim. Za kilka dni prace dobiegną końca. Dołączy do nas także nowy obrońca, Arkadiusz Figzal. Bardzo doświadczony stoper podpisał 6 letnią umowę z jedną z najwyższych kwot w drużynie. Lecz nie tylko jego wypłata będzie duża, koszt transferu przebił nasz rekord i wyniósł ponad 17 milionów. Jest to transfer w miejsce Patryka Czechowicza, który jak wiemy zakończy karierę. Teraz każdy następny zawodnik, który będzie przychodził nie będzie na uzupełnienie kadry, bądź to w miejsce. Będą to zawodnicy lepsi od poprzednich. Tak już zaczęło się w tym przypadku Arka. Bardzo na niego liczymy i wierzę, że gdy już wywalczymy awans do 1 ligi, swoim doświadczeniem pomoże nam na zapleczu ekstraklasy.-zakończył prezes.
Do artykułu

Lider na półmetku 2 ligi!!

Kto by przypuszczał, że po rozegraniu 13 spotkań Galaktyczni zasiądą na fotelu przeznaczonym dla lidera. -Goniliśmy czołówkę i gonili aż w końcu wyprzedziliśmy wszystkich w odpowiednim momencie-powiedział trener Galaktycznych Mariusz Kukułka. Odpowiednim bo jesteśmy po połowie sezonu i na przerwę między rundami możemy być w dużo lepszych nastrojach. Przerwy jednak zawodnicy nie mają, bowiem już jutro udają się na obóz przygotowawczy do Abu Zabi. Smaku do liderowania dodaje fakt że mamy najwięcej zwycięstw w lidze, aż 11. Cel na tą rundę to z pewnością będzie utrzymanie pozycji, zdobycie korony króla strzelców dla Tomka Laskowskiego kolejnej już w jego karierze. To dla nas bardzo wartościowy zawodnik. Co się zmieni po sezonie? Na piłkarską emeryturę udaje się Patryk Czechowicz i dział skautingu wraz z dyrektorem sportowym i trenerem będą próbowali go zastąpić jeden do jeden. W kwestii transferów z klubu wypowiedział się dyrektor sportowy Arno Kuusik: -transfery z klubu muszą być. Nie możemy mieć bardzo szerokiej kadry gdyż każdy zawodnik przy podpisywaniu nowej umowy liczy na podwyżkę. Co prawda podpisujemy długie umowy ale różnica jest i tak duża. Z klubu odchodzą głównie zawodnicy którzy skończyli wiek juniora bądź nie mają większych szans na awans jak to w przypadku Patryka Białka. Zawodnik trafił na listę transferową i pojawiły się pierwsze oferty, których nie skomentuje. Nie musimy się go pozbywać, jest dla nas solidnym zmiennikiem, alternatywą w przypadku zmiany ustawienia. Czy w przypadku awansu do pierwszej ligi będę starał się wzmacniać skład czy go uzupełniać? Przede wszystkim będę chciał utrzymać trzon zespołu i liczyć że nikt nie odejdzie, w miarę możliwości finansowych będę próbował negocjować lepszych zawodników, tak by ciągle się rozwijać i nie smakować już goryczy spadku.- zakończył dyrektor sportowy.
Do artykułu

Unia pokonana.

W 3 kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie drużynę KKS Unię Tczew. Przeciwnik znany nam z poprzedniego sezonu, gdzie walczył o czołowe lokaty, podobnie rozpoczął sezon od 2 zwycięstw. Obydwie drużyny po 2 kolejkach straciły tylko po 1 bramce. Do przerwy jednak to Galaktyczni prowadzą wynikiem 2:0 po dwóch trafieniach Tomka Laskowskiego. w 52 minucie ten sam zawodnik zdobywa 3 bramkę, kompletując hattricka. Gdy wydawało się, że wynik jest pod kontrolą, przyjezdzni zdybywają szybkie 2 bramki i zaczyna robić się nerwowo. Po kilku akcjach spokojną głowę w polu karnym zachował Irek Kaczorowski i podwyższył wynik na 4:2. Goście nie dali za wygraną i zdobyli 3 bramkę. Ostatecznie jednak to my mogliśmy się cieszyć z 5 bramki, pierwszą w tym sezonie zdobył Damian Jaromin. Mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu, rywalom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia. Dzisaj natomiast udajemy się na wyjazd do 3 drużyny ligi- klubu helios.
Do artykułu