1.328x Przeczytana 1x Subskrypcja Wydanie 19/24 06.05.2024 Świętochłowicka piłka Zarejestruj się teraz!

Co tu więcej dodać? Przegrywamy w 6 kolejce

Zespół z Luzina Cripple Fight pokazał naszym zawodnikom kawałek niezłej piłki. Przegrywamy wysoko spotkanie 5:0
Cripple Fight do tej pory ma na swoim koncie komplet zwycięstw.
Do artykułu

Walkower dla MKS-u w 5 kolejce

MKS Rawa Świętochłowice łatwo zgarnia 3 punkty. Orzeł Bobrowniki nie wystawia podstawowej jedenastki i zgarniamy kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

Już dziś (22.12.2020) o godzinie 18 zapraszamy na stadion w Luzinie. Zmierzy się tam lider z wiceliderem klasy B. Niestety nasz zespół wystąpi bez Artura Ciok i Grabowski Patryk którzy pauzują jeszcze jeden mecz za czerwone kartki.
Do artykułu

4 kolejka mecz kończymy w dziewiątkę

Na stadionie Hugo Arena w Białymstoku w ramach 4 kolejki klasy B rozgrywamy spotkanie z drużyną Rokietnica Stare Wnory. Trzy punkty jadą do Świętochłowic po wygranej 1:4.

Pewnie zdobywamy dwie bramki w 22 i 23 minucie po strzałach Janasa i Bońka. Janas w 39 minucie pakuje piłkę do siatki i do przerwy prowadzimy już 0:3.
Na przerwę schodzimy na pewno w lepszych nastrojach niż jedenastka Rokietnicy.

W 60 minucie spotkania zadajemy sobie pytanie po co tak ostro skoro prowadzimy? Ciok Artur fauluje zawodnika gospodarzy i sędzia pokazuje mu czerwoną kartkę. Gramy w dziesięciu.
Sędzia tego meczu nawet nie zdążył schować tej czerwonej kartki bo minutę później do szatni po brutalnym faulu schodzi Grabowski Patryk. Gramy w 9.

W 61 minucie tracimy bramkę z rzutu wolnego po strzale Czajkowskiego.

Mimo że gramy w osłabieniu w 77 minucie Knapik dorzuca kolejną bramkę i wygrywamy to spotkanie.
Po 4 kolejce zajmujemy drugie miejsce w tabeli.

Do artykułu

Zwycięstwo przy Piłkarskiej 28 w 3 kolejce

Na stadionie przy ulicy Piłkarskiej 28 MKS Rawa Świętochłowice pewnie pokonuje ekipę FC Kępa 3:0 Bramki dla naszej drużyny zdobyli Grabowski(11.) Kokk(22.) Kokk(62.).

Na pierwsze spotkanie na własnym stadionie w Świętochłowicach sprzedano 1240 biletów
Do artykułu

Zwycięstwo w drugiej kolejce

2:7 takim wynikiem w Warszawie kończy się spotkanie Salomea FC MKS Rawa Świętochłowice

Menadżer Dżak90 nie krył radości po tym spotkaniu. Zadaliśmy kilka pytań obecnemu sternikowi klubu.

Świętochłowicka piłka: Witam myślę że debiut można zaliczyć do udanych?
Dżak90: Tak. Chociaż mały niedosyt pozostał. Do 61 minuty prowadziliśmy 2:0 a później w cztery minuty tracimy dwie bramki. Jeżeli chcemy coś osiągnąć nie możemy tak grać. Musimy grać do końca a nie odpuszczać kiedy prowadzimy.
Świętochłowicka piłka: W spotkaniu z Salomea FC również w niektórych momentach było gorąco ale wygraliście aż 2:7! Jak to zrobiliście?
Dżak90: Było gorąco bo w 20 minucie tracimy bramkę. Remisujemy w 39 minucie i minutę później tracimy bramkę na 2:1.
Na przerwę schodzimy w nie najlepszych nastrojach. Powiedziałem moim chłopakom że mecz jeszcze trwa gramy do końca, pozmieniałem nieco w taktyce i zaczęliśmy lepiej grać. Pochwały należą się nie tylko strzelcom bramek w dzisiejszym spotkaniu ale całej drużynie. Chociaż nie osiadajmy na laurach.
Świętochłowicka piłka: W trzeciej kolejce na stadion w Świętochłowicach przyjeżdża zespół z Gdańska FC Kępa. Jakieś zmiany w składzie na ten mecz?
Dżak90: Zobaczymy. Wszystko pokażą jutrzejsze treningi chociaż mogę zdradzić że dwóch pewnych zawodników mam.
Świętochłowicka piłka: Krążą plotki że 24 grudnia do klubu dołączy 27 letni Hubert Galuszko. Bramkarz grający w klubie z Tomaszowa Lubelskiego Rabinówka CF. To prawda czy tylko plotki?
Dżak90: Tak transfer został potwierdzony. Musimy się wzmacniać. Mam nadzieję że współpraca z tym zawodnikiem będzie owocna. Więcej szczegółów na ten temat 24 grudnia

Remis w debiucie

17.12.2020 roku MKS Rawa Świętochłowice debiutuje w klasie B. Do 61 minuty prowadzimy już 0:2. Po bramkach Lubelskiego i Banasia wszystko wskazywało na to że dla menadżera Dżak90 to spotkanie będzie udane. W 61 minucie bramkę strzela Grzesiak i na tablicy wyników mamy już 1:2.
4 minuty później piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce MKS-u po strzale Bartnika. Wynik 2:2

Warto tutaj również pochwalić kibiców obu klubów. Pomimo śnieżnej pogody na stadionie w Warszawie stawiło się aż 917 kibiców którzy zagrzewali swoje drużyny do walki.