1.290x Przeczytana 1x Subskrypcja Wydanie 17/24 25.04.2024 Wyspiarska Trybuna Sporto... Zarejestruj się teraz!

Sezon rozpoczęty.

Ruszyły rozgrywki A Klasy Wielkopolska 10.

Tak, emocje rozpoczęły się na nowo. Na wyższym poziomie rozgrywek co prawda to i liczymy na większą dawkę emocji i dramaturgii. Nasza drużyna Death Star rozpoczęła rozgrywki nie najlepiej, ale też nie najgorzej. Naszym przeciwnikiem była drużyna Zwroty FC. Byłem na tym spotkaniu i widziałem, ze to nasza drużyna była w przewadze. Atakowała od pierwszej do ostatniej minuty. Nawet padła bramka, ale sędzia jej nie uznał bo niby Mariusz Lachowski przy strzale głową podpierał się ręką na ramieniu obrońcy. Oglądałem powtórkę chyba ze dwadzieścia razy i nic takiego nie widziałem. No ale czasu się nie cofnie. Mecz zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym, gdyż bramek nie było. Odnotować tylko trzeba, że w kartkach też był remis. Po jednej żółtej na drużynę.
Choć pogoda wietrzna to na trybunach stawiło się 8825 sympatyków piłki. Oby frekwencja na kolejnych spotkaniach była lepsza i by lepsze były wyniki naszych piłkarzy.

Hej, hej tu NBA.

Zeszłej nocy odbyło się 8 spotkani przedsezonowych za oceanem. Jednak dla mnie najważniejszym meczem było spotkanie Miami Heat konta New Orleans Pelicans. Wygrała drużyna z Florydy 140 do 128. Oby taka forma trwała jak najdłużej.
Do artykułu

Jutro ruszamy z nowym sezonem.

Wiemy z kim gramy.

Już jutro, 11.10.2018r. ruszamy z rozgrywkami A Klasy. Znamy już przeciwników z którymi przyjdzie nam się mierzyć. A są to:

WLKS Łobzonka Wyrzysk

Nasza drużyna rozpocznie ligę na własnym obiekcie meczem z Zwroty FC. Liczymy na gorący doping kibiców dla których mam dobrą wiadomość. Od wczoraj można w trakcie meczu skosztować pysznego hot - doga, napić się gorącej kawy, herbaty, lub też jeśli ktoś dorosły woli zimnego bursztynowego gazowanego. Tak, stadionowy bufet został uruchomiony.

Kadra wróciła z Włoch.

Nasi piłkarze wrócili ze zgrupowania we Włoszech. Trener na konferencji powiedział, że czas tam spędzony nie został stracony. Piłkarze poza opalenizną przywieźli też świetną formę. No zostanie ona zweryfikowana jutro na boisku.

A skoro o boisku mowa to nastąpiła zmiana sponsora naszej drużyny jak i obiektu na którym gramy. Teraz tytularny sponsor to ABIBAS. Liczymy na owocną współpracę.
Do artykułu

Jest awans !!!

Z drugiego miejsca...

... ale awans do wyższej ligi jest. Ostatni mecz na naszym boisku bardzo pewnie wygrany z Lee Team 4 : 0. To było piękne zakończenie sezonu. Teraz nasi piłkarze w nagrodę udają się na zgrupowanie do słonecznej Italii. Działacze klubowi czekają na ogłoszenie składu na kolejne rozgrywki. Z jakimi drużynami przyjdzie się nam mierzyć.
A z takich jeszcze innych informacji około klubowych. To nasi zawodnicy nareszcie dostali boisko treningowe i miejmy nadzieję, że teraz postępy będą szybsze.

Pozdrawiam i do zobaczenia w nowym sezonie.
Do artykułu

Dwie kolejki do końca rozgrywek.

Nadal jest teoretyczne nie awansowanie w tym sezonie.

Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki. Na papierze jest jeszcze taka opcja, że nasza drużyna nie awansuje do wyższej ligi. Mamy 6 punktów przewagi nad piątą drużyną w tabeli. No ale nie wybiegajmy w przyszłość co też może się stać. W ostatnich dwóch meczach ligowych wywalczyliśmy 3 punkty. Wczoraj na własnym stadionie niestety przegraliśmy z drużyną SV PINNOW 90 1 : 0. Jak by był remis w tamtym spotkaniu, awans byłby juz w kieszeni.
Dzisiaj nasza drużyna grała na wyjeździe i pewnie pokonaliśmy FC KRZYZ 2 : 0. Strzelcami byli Robert Czaja 32 minuta, a po zmianie stron Andrews Erlet 54 minuta. Dla Roberta to była już trzecia bramka zdobyta w tym sezonie, a dla Erleta debiut.

I jak to w zwyczaju, wiadomości z za oceanu ;)

New York Knicks 107 : 102 Brooklyn Nets

Chicago Bulls 82 : 116 Milwaukee Bucks

Detroit Pistons 97 : 91 Oklahoma City Thunder

New Zealand Breakers 86 : 91 Phoenix Suns

Minesota Timberwolves 101 : 128 LA Clippers (Warto dodać, że w LA Clippers mamy naszego Marcina Gotata.
Do artykułu

Mamy pierwsze miejsce w tabeli !!

Dziś tylko skróty informacji.

Z racji tego, że redaktor naczelny ostatnie kilka dni był bardzo zajęty nie pojawiały się nowe artykuły w gazecie. Jednak man nadzieję, iż brak czasu już nie będzie doskwierał i informacje będą pojawiać się na bieżąco. Teraz w telegraficznym skrócie o tym co się w drużynie Death Star działo. Na początek najważniejsze to mecze ligowe.

1.10.2018. Remis

Death Star 0 : 0 FC EQU

2.10.2018 Wygrana

Szok Szczecin 1 : 2 Death Star

Dzięki takim wynikom nasza drużyna objęła prowadzenie w lidze i miejmy nadzieję, że tak będzie do końca sezonu. A do końca rozgrywek zostały jeszcze 4 spotkania. Jeśli się wszystko ułoży po naszej myśli i wygramy dzisiejszy mecz to możemy zagwarantować sobie awans do wyższej ligi.

Stadion ponownie zwiększył się nam po nowe miejsca stojące i obecnie playzo Arena może pomieścić 8800 sympatyków piłki nożnej. Oczywiście nadal trwają pracę by pojemność zwiększyć, bo kibiców nam przybywa.

W kadrze Death Star pojawił się kolejny junior. Jest nim Abramowicz Adam. Dobrze wiedzieć, że nasza młodzież dobrze się rozwija, tylko szkoda, że jest to kolejny utalentowany prawy pomocnik. Na tej pozycji będzie bardzo ciężko przebić się do kadry, a to z tego względu, że jest ich już pięcioro. Trener liczy jednak na to, że będzie między nimi silna rywalizacja, a to sprawi, że umiejętności szybko będą rosły.

Odbyły się też dwa spotkania towarzyskie z Sun Antoniow. Oba te mecze wygrała nasza drużyna. Pierwszy 2 : 0, natomiast drugie starcie 1 : 0. Tak więc widać, że forma jest. Dzisiaj zmierzymy się w meczu ligowym z drużyną SV PINNOW 90 i liczymy na zwycięstwo.

Klub wrócił ze zgrupowania.

Zawodnicy Death Star w trakcie przerwy w rozgrywkach udali się na zgrupowanie do Karpacza. Selekcjoner po powrocie powiedział, że czas tam spędzony został dobrze wykorzystany i zawodnicy są pełni energii by walczyć o awans w tym sezonie do wyższej ligi. Liczymy wszyscy, ze to nie jest tylko czcze gadanie.

Kolejna trybuna.

Tak, dziś oddana została następna trybuna na naszym stadionie. Firma PKN Orlen SA bardzo profesjonalnie wykonała swoje zadanie w terminie. Chwilę po oddaniu trybuny do użytku został ogłoszony przetarg na budowę kolejnych miejsc i ponownie PKN Orlen SA dał najbardziej korzystną ofertę. Liczymy na to, że ta trybuna też szybko zostanie wybudowana.

Towarzyski remis. Ponownie.

Nasza drużyna ostatnio jest bardzo tolerancyjna dla przyjezdnych ekip i remisuje kolejne spotkanie. Choć pogoda wietrzna to ponad 5 tyś. kibiców przyszło oglądać naszą drużynę Death Star jak wygląda po zgrupowaniu. Naszym przeciwnikiem była drużyna LTS Warszawa. Wynik spotkania to 1:1. W tym też meczu zadebiutował nowy junior naszej drużyny Gil Andrzej i gra na lewej pomocy. Bardzo potrzebowaliśmy zawodnika na tej pozycji, gdyż brakowało nam zmiennika.

Runad reważowa start.

Tak, wracamy do ligowych zmagań i na początek rundy rewanżowej mecz z aktualnym liderem tabeli. Po cichu fani liczyli na zwycięstwo, a osoby bardziej za naszą drużyną nawet u bukmacherów obstawiło nasze zwycięstwo. I muszę przyznać, że dobrze zrobili! Szkoda, że nie graliśmy tego meczu na naszej murawie, a byliśmy gośćmi u Bykolski. Mecz od samego początku przebiegał po naszej myśli. Widać było determinację i wolę walki. W 11 minucie bramkę zdobył Czajkowski. Dzięki temu gra przebiegała już spokojniej i widać było jak nasi piłkarze doskonale kontrolują sytuację. Szanowali piłkę, przeprowadzali składne akcje i nie pozwalali gospodarzom dojść do słowa. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Tak samo po przerwie nie uległa zmianie gra naszego zespołu. Cały czas przeważała i kontrolowała grę. Lider tabeli jakby nie wrócił jeszcze z wakacji. Widać, że był jakiś ociężały i nie nadążał za naszymi piłkarzami. minuta i mamy drugą bramkę dla Death Star , tym razem strzelcem był nasz napastnik Duszyński. Wynik już nie uległ zmianie, ale w 78 minucie po jednym ze starć lekką kontuzję złapał Gil. Nasz młody junior nie dokończył tego spotkania na murawie i w 86 minucie zastąpił go Aleksandrowicz, który też jeszcze nie jest w pełni sił. Liczymy na to, że szybko wrócą oni do pełni formy. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna awansowała na drugą pozycję w tabeli. Oby tak dalej.

Garść informacji z parkietów

Za oceanem rozpoczęły się przedsezonowe zmagania na parkietach NBA.

Wyniki z piątku:

Philadelphia 104 - 84 Melbourne
Boston 97 - 104 Charlotte

Wyniki z soboty:

Portland 104 - 122 Toronto
Beijing Ducks 63 - 116 Dallas widać, że w Chinach jeszcze tak dobrze w kosza nie grają.
Minesota 114 - 110 Golden State
Perth Wildcats 72 - 130 Utah Jazz ponownie Amerykanie nie byli gościnni dla gości z Chin.

Dziś w nocy kolejne spotkanie. Trzymamy kciuki za Miami Heat.