622x Przeczytana 0x Subskrypcja Wydanie 30/24 25.07.2024 MakeWisłaKrakówGreatA... Zarejestruj się teraz!

Każdy to powie - lider w Krakowie

Wisła Kraków News - 1 styczeń 2020


Cztery mecze. Trzy zwycięstwa. Dziesięć punktów. Tak przedstawia się dorobek Make Wisła Kraków Great Again pod wodzą Macieja Stolarczyka w 8. lidze (klasa B). Szesnaście strzelonych bramek (najwięcej w lidze) i ofensywny futbol totalny cieszący oko kibica, który tłumnie przychodzi na przebudowywany przy Reymonta 22 stadion miejski im. Henryka Reymana. Czy to zasługa trenerskiej ręki? Być może. Drużyna przystępowała do rozgrywek w podstawowym składzie wzmocnionym naprędce bramkarzem i lewym pomocnikiem. Na tę rundę powinno wystarczyć. Konieczne jest kupno napastnika i prawego skrzydłowego by spokojnie trener jak i trio właścicielskie mogło myśleć o awansie do 7. ligi (klasa A). Na dziś - klub przedstawia się w dobrej kondycji finansowej, a drużyna - w dobrej kondycji sportowej.
Do artykułu

Nowy klub - nowa nadzieja

Wisła Kraków News - 26 grudzień 2019


Nowy klub.
26 grudnia 2019 roku w Krakowie przy ulicy Władysława Reymonta 22 w siedzibie znajdującej się na stadionie miejskim im. Henryka Reymana został założony nowy klub na piłkarskiej mapy polski. Trzej nowi właściciele: Jarosław Królewicz, Jakub Błaszczyk i Tomasz Jarzyński. W rozmowie z dziennikarzami podczas konferencji prasowej "trzej muszkieterzy", jak siebie określili, mają na celu odbudowanie jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce. "Make Wisła Kraków Great Again to nie tylko hasło czy postulat, ale pod tym szyldem będziemy łączyć długą historię klubu z jego sukcesami i trofeami i prowadzić ją w przyszłość, ku nowym sukcesom i zwycięstwom" - powiedział podczas konferencji Jakub Błaszczyk. "To również nowy szyld, nowy twór, nowy produkt, który ma na celu przyciągnąć kibiców i sponsorów" - dodał Tomasz Jarzyński. "Wszyscy mogą się przyczynić aby Wisła Kraków była znowu wielka" - puentował Jarosław Królewicz. Droga będzie długa. Klub zaczyna swą przygodę od klasy B (8 liga) mimo sukcesów i znaczenia, które umożliwiałyby start od 4. ligi. "To nasz wybór. Chcemy budować klub od podstaw na zdrowych fundamentach" - odpowiadał Jarosław Królewicz. Miejmy nadzieję, że nie popełnią trzej muszkieterowie błędów tych, którzy doprowadzili do upadku wielkiej marki, jaką była Wisła Kraków.
Nowy trener. Podczas konferencji założycielskiej przedstawiony został również nowy/stary trener - Maciej Stolarczyk. Po nieudanym eksperymencie z Arturem Skowronkiem, którego zadaniem było utrzymanie klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej i miłych doświadczeniach z prowadzeniem drużyny przez Macieja Stolarczyka wcześniej, właściciele nowego tworu postanowili dać Maciejowi Stolarczykowi jeszcze jedną szansę budowy drużyny i struktur klubu. "Menadżer, prezes, kierownik, skaut, trener" - w taki sposób przedstawił się Maciej Stolarczyk dziennikarzom. "Choć do startu rundy i pierwszych meczów nie zostało dużo czasu postaram się, aby klub był dobrze przygotowany, kadra kompletna a inwestycje w rozwój klubu szły pełną parą" - powiedział na zakończenie spotkania Maciej Stolarczyk. Cały piłkarski Kraków wierzy, że eksperyment ten się powiedzie. Powodzenia!

Do artykułu