752x Przeczytana 4x Subskrypcja Wydanie 20/24 18.05.2024 Zmagania klubu GKS Andrz... Zarejestruj się teraz!

W Andrychowie na remis

W niedzielny wieczór 29 października drużyna z Andrzejewa wybrała się na kolejne wyjazdowe starcie w B-klasowych rozgrywkach. GKS tym razem zmierzył się w Andrychowie z lokalnym FC Michooi. Zespół gospodarzy tego spotkania przed meczem stawiany był w roli faworyta do zwycięstwa z uwagi na dwa bardzo dobre mecze w poprzednich kolejkach.

Zapowiedzi, że ten mecz może przynieść wiele emocji były uzasadnione. Pierwsza połowa to duża przewaga gospodarzy spotkania z uwagi na defensywną postawę GKSu. Próby kontrowania rywali nie okazały się dobrym sposobem na ten mecz i zespół z Andrzejewa przegrywał do przerwy 0-1. W drugiej połowie otrzymaliśmy bardzo ofensywne spotkanie z obu stron. GKS bardzo szybko po wznowieniu gry wyrównał wynik spotkania, a po kilku minutach wyszli na prowadzenie. Niestety gospodarze spotkania wyrównali po wykorzystaniu błędu obrońcy. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

FC Michnooi - GKS Andrzejewo 2-2 (1-0) [Danusinski 42' Chmielewski 79' - Gorczyca 50' Bednarz 59']

W jutrzejszym spotkaniu GKS Andrzejewo na swoim stadionie zmierzy się z zespołem Klub Boży Całe Te, który nie rozpoczął dobrze tego sezonu zdobywając zaledwie 1 punkt w 3 spotkaniach i na pewno szuka przełamania w jutrzejszym spotkaniu.

Po 3 kolejkach zespół z Andrzejewa znajduje się na 5 miejscu w tabeli Wielkopolskiej B-klasy z dorobkiem 4 punktów i bilansem bramkowym 8-8.
Do artykułu

Pierwsza wygrana!

Pierwszy domowy mecz w tym sezonie okazał się dla GKSu Andrzejewo bardzo udany. Gospodarze spotkania wygrali mecz 4-1 z zespołem FC Specjalni.

GKS Andrzejewo postanowił ofensywnie rozpocząć spotkanie co skutkowało dużą ilością okazji, w których niestety brakowało dokładności w wykończeniu. Z nieskuteczności gospodarzy skorzystał zespół FC Specjalni, który po pięknym strzale z dystansu objął prowadzenie w meczu i niespodziewanie utrzymał wynik do przerwy. W drugiej połowie skuteczność gospodarzy znacznie się poprawiła dzięki czemu już po 20 minutach prowadzili 4-1. Duży wpływ na rezultat miał zmiennik Kurzawski, który w przeciągu kilku minut od wejścia zanotował gola i asystę.

GKS Andrzejewo - FC Specjalni 4-1 (0-1) [Gałka 49' Barburski 60' Karu 63' Kurzawski 64' - Lapinski 24']

Już jutro zespół z Andrzejewa czeka kolejny wyjazd na mecz z wymagającym przeciwnikiem. Rywalem GKSu będzie klub FC Michooi, który po 2 kolejkach zdobył 4 punkty bo bardzo wyrównanych spotkaniach.
Do artykułu

Nieudany początek sezonu dla GKSu

W czwartek 27.10.2023r. GKS Andrzejewo rozegrał swój pierwszy mecz ligowy.

Na sam początek drużyna trenera Mathieu007 wybrała się na trudny teren w Tychach na mecz z lokalnym Al Nassr, który według trenera klubu jest jednym z faworytów do wygrania ligi w tym sezonie. Niestety mecz zakończył się wynikiem 5-2 na korzyść zespołu Al Nassr.

Już w pierwszej połowie gospodarze meczu przejęli inicjatywę w meczu dzięki czemu po 19 minutach prowadzili 2-0. Jedyny dobry moment zespołu z Andrzejewa nastąpił pod koniec pierwszej połowy dzięki czemu na przerwę zeszli remisując 2-2 po bramkach Bieleckiego i Karu. Druga połowa to już pełna dominacja Al Nassr, który szybko wbija kolejne trzy bramki i kontroluje mecz do samego końca.

Al Nassr - GKS Andrzejewo 5-2 (2-2): [Gieniusz 11' 51' Król 19' Berka 50' Borzostek 54' - Karu 43' Bielecki 45']

Już jutro klub z Andrzejewa rozegra mecz na swoim stadionie z zespołem FC Specjalni, którzy również sezon rozpoczęli od porażki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na mecz. Początek meczu o godzinie 18.
Do artykułu

GKS poznał rywali!

GKS Andrzejewo nie musiało długo oczekiwać na pierwszych ligowych rywali po powrocie do rozgrywek.

Na temat nowo poznanych rywali wypowiedział się trener Mathieu007:
"Cieszę się, że tak szybko otrzymaliśmy ligowy przydział. Nie trafiliśmy na łatwych rywali jednak postaramy się zdobyć w lidze jak najwięcej punktów. Awans do wyższej ligi zapewnią sobie 4 z 8 zespołów jednak GKS w notowaniach nie jest wśród faworytów walczących przepustkę do Klasy A.
Największym faworytem do wygrania naszej ligi jest zdecydowanie zespół Torzym 11, dla których zmagania w naszej lidze powinny być spacerkiem. Drugim klubem, który może pozytywnie namieszać w lidze jest zespół Al Nassr z racji na bardzo dobre podejście trenera w prowadzeniu klubu"

GKS Andrzejewo pierwszy mecz rozegra już jutro. Klub ligowe zmagania rozpocznie od wyjazdowego spotkania w Tychach z klubem Al Nassr. Początek spotkania o godzinie 17.
Do artykułu

GKS wraca do gry

Po wielosezonowej przerwie od zmagań ligowych klub GKS Andrzejewo wraca do gry!

Długa przerwa spowodowana była problemami finansowymi klubu. Sytuacji nie poprawiały również cotygodniowe kłopoty ze skompletowaniem składu na mecze ligowe.

Na temat powrotu GKS do zmagań ligowych wypowiedział się trener Mathieu007:
"Bardzo nas cieszy możliwość powrotu rozgrywek ligowych do naszej miejscowości. Liczne problemy, które napotkały nasz klub mam nadzieję, że już przeminęły i uda nam się wolnymi krokami zbudować fajny zgrany skład.
Obecnie oczekujemy na przydział ligowy. Niezależnie z jakimi rywalami się zmierzymy to w pierwszych sezonach nie nastawiam się na liczne transfery w celu szybkiego awansu. Pierwszym krokiem jaki klub musi wykonać jest zachowanie ciągłości finansowej, rozbudowa infrastruktury a także stworzenie pozytywnej atmosfery w szatni."

Trener klubu wypowiedział się również o najbliższych zmaganiach klubu.
"Już za dwa dni zaczynamy turniej, w którym rzecz jasna jesteśmy skazywani na porażkę. Jednak będzie to dla nas duża dawka doświadczenia i zastrzyk finansowy na kolejne działania wokół klubu. Dodatkowo ciągle staramy się umawiać jak najwięcej meczów towarzyskich w najbliższych dniach co nie jest obecnie łatwym zadaniem."

Pozostaje czekać na kolejne informacje wokół klubu, które będą systematycznie publikowane w naszej gazetce.