752x Przeczytana 4x Subskrypcja Wydanie 20/24 18.05.2024 Zmagania klubu GKS Andrz... Zarejestruj się teraz!

GKS z drugim Pucharem Mistrzów! Napisano dnia:29.02.2024 21:03

Fantastyczne wieści dobiegły do nas z piłkarskich boisk, na których lokalny GKS Andrzejewo zdobył kolejny Puchar Mistrzów!

Do walki o puchar tym razem przystąpiły 4 zespoły. GKS na drodze do finału trafił na zespół M.K.S Korona Kielce, z którym w poprzednim sezonie spotkał się w finale tych samych rozgrywek. Pomimo kiepskiego wejścia w mecz i dwóch szybko straconych bramkach zespołowi z Andrzejewa udało się odwrócić losy spotkania i wygrać mecz 4-2. Wygrana ta dała awans do finału, w którym oczekiwał już doświadczony zespół Dziexa. Analiza finałowego rywala była znacznie łatwiejsza niż zwykle, ponieważ oba zespoły mierzą się ze sobą w zmaganiach ligowych.

Początek spotkania nie należał do najciekawszych, ponieważ zespoły badały na co mogą sobie pozwolić na murawie. Ten stan rzeczy został odmieniony w 33 minucie, w której prowadzenie zespołowi z Andrzjewa po znakomitej kontrze dał Henryk Foltyn. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa, której przebieg ostatnich minut zapowiadał dużo większą ilość bramek w drugiej odsłonie spotkania.
Druga połowa to fantastyczne rozpoczęcie andrzejewskiej drużyny, która już w 51 minucie powiększyła swoje prowadzenie. Bardzo szybko rozegrany wyrzut z autu zaskoczył obrońców rywali dzięki czemu nowy nabytek zespołu Sebastian Iwiński bez problemu pokonał bramkarza. GKS Andrzejewo nie zwalniał tempa i kolejną bramkę zdobył po stałym fragmencie gry, w którym idealnie ustawiony Artur Gierczak zdobył bramkę głową. Chwilę później padła czwarta bramka po pięknym strzale z dystansu wykonanym przez Bartłomieja Hermana. Z racji na spokojny wynik trener postanowił na ostatnie 10 minut wpuścić mniej ogranych zawodników aby nabrali doświadczenia w takich spotkaniach. Poskutkowało to dwoma honorowymi trafieniami gości w ostatnich minutach spotkania.

GKS Andrzejewo - Dziexa 4-2 (1-0) [H.Foltyn 33', S.Iwiński 51', A.Gierczak 76', B.Herman 83' - M.Herman 84', D. Cybulski 88']

Zespół z Andrzejewa na świętowanie zdobytego trofeum nie ma zbyt wiele czasu, ponieważ już jutro startuje runda rewanżowa rozgrywek 3-ligowych, w których GKS liczy się w walce o awans.
Pierwszym rewanżowym spotkaniem będzie wyjazd do miejscowości Tuliszków na mecz z klubem Łęgowianka.
Trener zwraca uwagę na trudność tego spotkania, ponieważ zespół gości w trakcie przerwy zimowej wzmocnił swój podstawowy skład i będzie chciał jak najszybciej opuścić strefę spadkową i zapewnić utrzymanie na poziomie 3-ligowym.